Точка зору

Головними критеріями збирання, які забезпечує тільки сучасна техніка, є продуктивність, якість і відсутність втрат

Жнива без обмежень

Жнива без обмежень

Головними критеріями збирання, які забезпечує тільки сучасна техніка, є продуктивність, якість і відсутність втрат.

Компанія CLAAS недарма стверджує, що TRION 700-ї серії — це більше ніж комбайн. У ньому по-новому поєднуються потужність і ефективність. Перехід від однієї культури до іншої відбувається швидко й просто. Його система обмолоту розрахована на високу продуктивність, а самонавчальні системи підтримки оператора дбають про відсутність втрат і якість зібраного врожаю.

Точне збирання

Коли оператор приєднує жатку до комбайна, той самостійно розпізнає її тип, ширину захвату, положення мотовила й інші параметри. Це зменшує час на підготовку комбайна до збирання врожаю. Система AUTO CONTOUR точно витримує задану оператором висоту зрізу відповідно до рельєфу поля. Скоби-копіри під жаткою реагують на нерівності ґрунту, датчики реєструють відхилення й ініціюють роботу відповідних циліндрів похилої камери комбайна. Потрібну висоту зрізу оператор налаштовує в бортовій системі CEBIS.

Похила камера представлена у кількох варіантах — V-подібна з механічним регулюванням куту зрізу і HP з дистанційним регулюванням куту зрізу від –8° до +11°. Для захисту від сторонніх предметів передбачено систему екстреної зупинки жатки. Вимкнення відбувається з багатофункціонального джойстика. У разі закорковування або потрапляння сторонніх предметів жатку і похилу камеру можна звільнити за допомогою потужної системи плавного реверсування.

Барабани плюс ротор

У комбайнах TRION 710-740 застосовується гібридна система обмолоту і сепарації APS HYBRID SYSTEM з одним ротором. Тут поєднуються дві ефективні технології: тангенціальна (барабанна) система обмолоту APS та роторна системи вторинної сепарації ROTO PLUS.

Порівнюючи з клавішною сепарацією, система сепарації ROTO PLUS дозволяє збільшити інтенсивність відокремлення зернової маси з хлібного вороху й у рази підвищити швидкість проходження маси. Частота обертання молотильного барабана системи обмолоту та частота обертання ротора регулюються незалежно одна від одної. Усе разом це забезпечує найкращу продуктивність і дбайливий обмолот за низької витрати пального.

У системі обмолоту APS HYBRID барабан-пришвидшувач діаметром 450 мм збільшує швидкість потоку рослинної маси з 3 до 12 м/с з одночасним її розподіленням по ширині. Близько 30% зерна сепарується безпосередньо на вхідному підбарабанні під пришвидшувачем. Уже на універсальному молотильному барабані швидкість маси досягає 20 м/с, що сприяє кращому виокремленню зерна. Завдяки своєму діаметру 600 мм й оптимальному куту охоплення барабан надзвичайно м’яко обробляє солому та зерно навіть за високої продуктивності. Після цього бітер рівномірно і швидко подає рослинну масу на ротор.

Сегменти вхідного підбарабання легко змінюються через каменевловлювач. А сегмент основного підбарабання можна легко витягнути й замінити збоку машини. У такий спосіб систему обмолоту можна адаптувати до збирання будь-яких культур. Під вхідним підбарабанням розташовано спеціальні заслінки, які звільняють зерно від остюків і лусок. Їх можна швидко й легко зачиняти та відчиняти без будь-яких інструментів за допомогою важеля.

Система роторної сепарації в базовому виконанні має гідрокеровані заслінки перших двох дек ротора, за потреби гідрокеровані заслінки можуть бути встановлені із заводу на чотирьох деках ротора. Наявність таких заслінок на деках роторів дозволяє оператору активно впливати на площу вторинної сепарації відповідно до культури й умов збирання. За роботи на схилах у пригоді може стати система очищення 4D, яка забезпечує рівномірне розподілення зерна по скатній дошці, грохоту і решетах.

Від елеватора до вивантаження

Після завершення обмолоту, вторинної сепарації й очищення зерно потрапляє у бункер через елеватор, на якому відразу встановлено датчик вимірювання врожайності й вологості (QUANTIMETER). За виробничої потреби зерновий елеватор можна обладнати камерою якості бункерного зерна (GRAIN QUALITY CAMERA), яка забезпечить оператора додатковою інформацією щодо потрібних параметрів контролю обмолоту.

Камера передає зображення зібраного матеріалу в режимі реального часу. Програмне забезпечення розпізнає незернові компоненти й бите зерно. Завдяки цьому за допомогою CEBIS можна в будь-який час контролювати й оцінювати у цифровій формі якість і чистоту зерна.

QUANTIMETER швидко й точно вимірює врожайність за допомогою тензометричного відбійного щитка у головці зернового елеватора. Для підвищення точності показів оператор може проводити калібрування системи з кабіни для кожної культури раз на сезон.

Об’єм зернового бункера може становити 12 000 л. Система вивантаження продуктивністю до 130 л/с дозволяє звільнити бункер менше ніж за 100 с і, відповідно, підвищити ефективність роботи комбайна. Автоматична заслінка на кінці вивантажувальної труби забезпечує захист від просипання залишкового зерна. Для вищого комфорту під час вивантаження зерна з бункера вивантажувальну трубу можна оснастити поворотним наконечником, який дозволяє оператору зміщувати точку вивантаження зерна в межах 0,4–0,7 м.

Робота із незерновою частиною врожаю — подрібнення та розподілення

Комбайни TRION оснащують потужним подрібнювачем соломи SPECIAL CUT та стандартним або радіальним розподільником — на вибір. Машину можна додатково оснастити двома датчиками, які автоматично корегують напрямок розподілення маси залежно від бокового вітру або положення комбайна на схилі. За потреби оператор може перемикати систему подрібнення між режимами подрібнення й укладанням соломи у валок вручну безпосередньо біля корпусу подрібнювача. На вибір також доступне виконання системи, що дозволяє переводити її з одного режиму в інший із кабіни комбайна (версія Premium).

Потужності завжди достатньо

Усі моделі TRION 700-ї серії оснащено 6-циліндровим двигуном Cummins QSL9 з робочим об’ємом 8,9 л і потужністю до 427 к. с. Мотор має знижену частоту обертів — «номінал» досягається вже за 1900 об./хв. Під час переїздів машина взагалі працює в режимі 1600 об./хв, що зменшує витрати пального. Окрім того, двигун має спеціальну систему динамічного регулювання потужності DYNAMIC POWER, яка автоматично адаптує потужність до поточних умов роботи. За часткового навантаження двигун віддає рівно стільки потужності, скільки потрібно у цей момент, що дозволяє комбайну споживати майже на 10% пального менше. За роботи з повним навантаженням двигун видає всю наявну потужність. Це відбувається цілком автоматично.

Рух без зупинок

Для підприємств, які дбають про мінімальний вплив на ґрунт, виробник пропонує гусеничні рушії TERRA TRAC. Вони мають ходові котки великого діаметра, гідропневматичну підвіску, поліпшений натяг гусениць й автоматичне корегування рівня на швидкості від 2 км/год. До замовлення доступні гусениці завширшки 635 мм, 735 і 890 мм. Максимальна швидкість руху дорогами загального користування — 30 км/год.

Просте керування

Керування здійснюється інтуїтивно зрозуміло й не вимагає спеціальної підготовки. Важливим елементом системи керування є термінал CEBIS, який не лише надає всебічну інформацію про машину і налаштування її вузлів, а й в окремих виконаннях дозволяє оптимізувати роботу й усувати проблеми. Залежно від рівня підготовки оператора є три рівні меню. За допомогою сенсорного екрана можна легко керувати інтегрованими системами CEMOS DIALOG і CEMOS AUTOMATIC CRUISE PILOT: використовуючи повзункові регулятори, оператор має можливість задавати потрібні стратегії для автоматичних функцій.

Для зменшення кількості гонів передбачено системи автоматичного водіння FIELD SCANNER та GPS PILOT CEMIS 1200 із точністю до 2,5 см. Комбайн здатен самостійно регулювати швидкість руху залежно від завантаження, щоб досягати максимальної продуктивності за мінімальних втрат. Збирання й передання польової інформації про виконану роботу, врожайність, оброблену площу та інших важливих параметрів до CLAAS connect виконується автоматично.

Владислав Олійник

Поділитись:

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ