Агромаркет

Рішення Європарламенту щодо еквівалентності українського насіння спрощує умови експорту до ЄС

Рішення Європарламенту щодо еквівалентності українського насіння спрощує умови експорту до ЄС

Головна перевага законодавчої новації Європарлламенту щодо еквівалентності насіння соняшника, олійного ріпаку, сої, цукрового й кормового буряків, вироблених в Україні, полягає у можливості експортувати цю продукцію.

Про це у своїй колонці для АgroТimes розказала виконавча директорка Насіннєвої асоціації України (НАУ) Сюзана Григоренко.

За її словами, також документ передбачає зменшення адміністративних навантажень та скорочення часу на вивезення цієї продукції до ЄС. Адже фактично Європарламент визнав відповідність євростандартам нашої системи польового інспектування.

«Це означає, що результати перевірок, проведених в Україні, ураховують вимоги Євросоюзу й прийматимуться Країнами Співдружності. А без визнання еквівалентності насіння не могло б експортуватися до ЄС», – зазначила Сюзана Григоренко.

Виконавча директорка Насіннєвої асоціації України зауважила: поки рішення ще не набуло юридичної сили, українські компанії, які планують експорт до ЄС, повинні враховувати чинні вимоги країн-імпортерів та контрактні умови. Зазвичай вони містять реєстрацію сортів у країні призначення, обов’язкову наявність міжнародних сертифікатів якості на насіння, таких як ОЕСР чи ISTA, а також безперечну відповідність фітосанітарним нормам ЄС.

Нагадаємо, гармонізація законодавства та стандартів відкриє нові можливості для розширення номенклатури експортованого насіння. Також ми писали, що Європарламент підтримав еквівалентність для насіння деяких культур з України.