Перевезти добових індичат необхідно до того, як вони втратять інстинкт клювання

На тару для транспортування молодняку індиків наносять маркування із зазначенням виду птиці, породи (лінії, кросу тощо), статі (у разі сортування), кількості голів. Ящики мають бути чистими, продезінфікованими, прогрітими до 25-32 °С, застеленими спеціальним папером чи сухою великою стружкою.
Про це пише журнал «Наше птахівництво».
Щільність посадки індичат за чинним стандартом обчислюють із урахуванням того, що площа підлоги тари на голову ‒ 40-48 см², тобто 200-250 голів/м².
До передавання замовнику чи транспортування до місця вирощування добові індичата мають перебувати у сухій, чистій експедиційній кімнаті за температури не нижче 28 °С.
Перебування молодняку в інкубаторії не повинно перевищувати 12 годин.
Перед передаванням індичат на вирощування їх опромінюють бактерицидними лампами з експозицією опромінення до 3 хвилин і відстанню від приладу до молодняку близько 30 см.
Після згаданих маніпуляцій ящики з добовими індичатами завантажують у попередньо продезінфіковані спеціалізовані автомобілі. Під час транспортування температура в середині фургона має становити 24-26 °С, у зоні молодняку ‒ 27-30 °С; вологість ‒ 55-67% незалежно від пори року за умови достатнього повітрообміну. Концентрація СО2 у кузові не повинна перевищувати 2%.
Не дозволяється різко підвищувати швидкість і різко зупинятися. Що 50-75 км слід зупиняти автотранспорт, аби перевірити стан індичат. Перебування в дорозі з моменту виїзду машини з інкубаторію не повинно перевищувати 24 години.
За потреби такий молодняк можна перевозити іншими видами транспорту з дотриманням температурно-вологісних параметрів і оформленням відповідної документації.
Та в будь-якому разі із моменту вибирання пташенят із вивідної шафи до посадки на вирощування має минути не більше 36 годин, бо після цього терміну добовий молодняк індиків втрачає інстинкт клювання.
Як повідомлялося, добових індичат оцінюють через 12-18 годин після вибирання.