Агрономія

Фунгіцидні обробки озимих зернових у фазі Т1 цього року слід робити посиленими комплексними продуктами

Фунгіцидні обробки озимих зернових у фазі Т1 цього року слід робити посиленими комплексними продуктами

Погодні умови початку квітня призвели до часткового пошкодження і ослаблення посівів та поступового розвитку збудників хвороб озимих зернових. За таких умов для захисту посівів у Т1  фахівці компанії Ukravit радять обирати посилені комплексні продукти, спрямовані на контроль максимально широкого спектра патогенів.

«Агрометеорологічні умови початку першої декади квітня були надзвичайно мінливими: зниження середньодобових температур та їх перепади, приморозки, опади у вигляді дощів і мокрого снігу. В підсумку це позначилось як на стані озимих зернових, так і на їхній зараженості хворобами. Сьогодні посівами із різною інтенсивністю поширюються борошниста роса, септоріоз, види плямистостей листя, бура листкова іржа, прикореневі гнилі. Тому у фазі виходу у трубку в посівах озимої пшениці та ячменю необхідно обов’язково провести фунгіцидну обробку препаратом широкого спектра дії. Це дозволить проконтролювати наявні хвороби, забезпечити профілактику та попередити майбутні загрози»,

– розповідає керівник департаменту агротехнологій Ukravit Олександр Мигловець.

В умовах агросезону – 2025 Олександр рекомендує віддати перевагу трьохкомпонентному  фунгіциду із фізіологічним ефектом Капітал (азоксистробін, 150 г/л + ципроконазол, 60 г/л + епоксиконазол, 50 г/л). Три діючі речовини в його складі забезпечують контроль максимально широкого спектра хвороб, зокрема й на нових приростах.  

Азоксистробін – діюча речовина з групи стробілуринів, яка володіє системною, трансламінарною та захисною дією. Шляхом пригнічення дихання мітохондрій та блокуючи передачу електронів між цитохромом b і цитохромом c1 контролює широкий спектр грибкових збудників, стійких до інгібіторів деметилази, феніламідів, дикарбоксамідів або бензімідазолів. Здатна контролювати збудників із 4-х класів – Аскоміцети, Базидіоміцети, Дейтероміцети та Ооміцети. Ципроконазол та епоксиконазол – це триазолові діючі речовини широкого спектра дії, що є інгібіторами біосинтезу стеролів у клітинах грибів, внаслідок чого вони не здатні формувати клітинні мембрани і припиняють свій розвиток.  

Капітал має виражену лікувальну дію проти комплексу хвороб зернових культур. Він також пригнічує утворення етилену та подовжує фотосинтетичну активність, що позитивно впливає на загальний ріст та розвиток зернових культур, відтак – і на майбутню врожайність. Препарат є одним із найкращих та найефективніших для застосування в посівах зернових колосових як в Т1, так і в Т2, залежно від регіону. 

Для швидкого усунення стресу та відновлення зернових культур після приморозків Олександр також радить використати в якості антистресанта та стимулятора росту рідке добриво Авангард Гроу Аміно, яке містить легкозасвоювані амінокислоти, фітогормони та інші фізіологічні активні речовини, що допоможуть рослинам підвищити імунітет та активують природний захист від хвороб.