Овочі-Ягоди-Сад

Агроном-фундуківник проаналізував подальший розвиток змін клімату

Агроном-фундуківник проаналізував подальший розвиток змін клімату

Ріст температурних показників протягом року, зростання максимальних температур у різні місяці та 3-4-тижневі періоди засух без дощових періодів із температурами вище 35° дуже негативно відображаються на виробничому процесі з вирощування фундука.

Про це у своїй статті для журналу «Садівництво по-українськи» розповів Євген Лайтер, головний агроном фундукового саду «Галс Агро».

«За таких температур, по-перше, дуже складно працювати, і, по-друге, через стрес порушуються ростові процеси, що підсилює розвиток захворювань і зменшує врожайність, – написав експерт. – Що ми можемо зробити у вище описаній ситуації? Насамперед, замислитись, яким способом зберегти вологу у грунті та як захистити дерево від стресових умов. Для цього провести перерахунок необхідної кількості водних ресурсів і, можливо, з часом модернізовувати систему зрошення».

Під час аналізу погодних показників аграрій побачив як певні тенденції і закономірності, так і хаос, зізнається він.

«Коли ти бачиш закономірності, маєш хоч якусь константу, від якої можна відштовхнутися, можна будувати плани, як протидіяти або нейтралізувати негативний вплив, – зазначив Лайтер. – Це заспокоює і дає надію, що ми впораємося з погодними катаклізмами і отримаємо гарний результат. Але найбільше нас бентежить хаос, який ми намагаємося привести до відносної стабільності, так би мовити, «спланувати» його».

Читайте також: 35% грантових насаджень закладені горіховими садами