Досвідом вирощування цукрових буряків за класичною технологією поділилися в «Рідна Земля»

Власник ТОВ «Рідна Земля» Леонід Сторожук, який присвятив вирощуванню цукрових буряків понад 25 років, у їх вирощуванні дотримується традиційної схеми, надаючи перевагу класичному обробітку ґрунту. Восени в господарстві проводять глибоку оранку, тоді ж застосовують близько 70-80% добрив.
Про це Леонід Сторожук розповів в інтерв’ю для журналу The Ukrainian Farmer.
Також намагаються восени проводити культивацію, а навесні вже відбувається закриття вологи й передпосівний обробіток ґрунту за допомогою культиватора LEMKEN System-Kompaktor із шириною захвату 6 м, який придбали торік.
«Випробували його як на зволожених, так і на пересушених ділянках, і мали однаковий результат – вирівняну поверхню поля без грудочок. Після сівби проводимо хімічну обробку посівів»,
– зазначає фермер.
За його словами, цукровий буряк дуже чутливий до кислотності ґрунтів. Кислотність ґрунту визначають візуально – за наявності хвоща.
«На щастя, на наших полях його немає. Тож лабораторні дослідження ґрунту поки що не проводимо. Ураховуючи те, що ми в переважній більшості обробляємо чорноземи, вважаю, що нам гріх жалітися»,
– додав Леонід Сторожук.
Він також переконаний, що нині цукрові буряки вирощувати стало легше. Адже ринок пропонує найсучасніші гібриди та найефективніші добрива й засоби захисту рослин. Щоправда, погодний чинник і маржинальність культури також відіграють не останню роль.
Нагадаємо, в Україні вже почали сіяти цукрові буряки. Станом на сьогодні ними засіяли 64,8 тис. га. га