Мінерали й вітаміни важливі для міцного копитного рогу корів
Мінерали й вітаміни відіграють значну роль в утворенні міцного копитного рогу корів. Зокрема, кальцій впливає на кератинізацію, необхідну для фінальної стадії формування зрілих клітин копитного рогу, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Через брак кальцію під час дозрівання кератиноцитів може утворитися дискератичний копитний ріг. Недостатнє надходження чи доступність кальцію через гіпокальціємію може погрішити якість рогового шару в організмі корови.
Селен допомагає захистити клітини від пошкоджень, має потужну імунорегуляторну дію. Тому у тварин із міцною імунною системою формується здоровий копитний ріг.
Цинк деякі дослідники називають головним елементом у кератинізації копитного рогу. Також цей мікроелемент допомагає коровам підтримувати здорову імунну систему та правильний обмін речовин. Обидва є критичними, особливо у корів із пальцевим дерматитом або іншими проявами кульгавості.
Мідь потрібна для формування міцної сполучної тканини, активує фермент тіолоксидазу, що відповідає за утворення дисульфідних зв’язків між залишками кератинових ниток у роговому шарі. Ознаками дефіциту міді є кульгавість і набряк суглобів.
Марганець відіграє важливу роль у зроговінні. Цей елемент потрібен для активації ферментів, що беруть участь у синтезі бічних ланцюгів хондроїтинсульфату молекул протеогліканів. Останні ‒ важливі будівельні блоки у формуванні нормального хряща й кістки.
Жиророзчинні вітаміни також потрібні для нормального розвитку тканин у корів. Зокрема, вітамін А підтримує нормальний стан скелетних і епітеліальних тканин, включно з епідермісом.
Вітамін D регулює кальцієвий обмін і впливає на зроговіння.
Вітамін Е важливий для підтримання клітинних мембран і міжклітинної маси копитного рогу.
Критично важливим для здоров’я копит корів біотин ‒ один із вітамінів групи В, який відіграє основну роль у кератинізації. Синтезують біотин мікроби рубця. Оскільки вони чутливі до низького рН, ацидоз може погіршити здатність мікроорганізмів виробляти біотин. А додавання 20 мг біотину на день пришвидшує оздоровленню виразок підошви.