Як вологовіддача кукурудзи залежить від різних погодних умов
Несприятливими погодними умовами для кукурудзи можна вважати аномально високі температури та відсутність опадів, град, а також заморозки до настання фізіологічної стиглості. Загалом вологовіддача в таких випадках відбуватиметься як завжди, але слід звернути увагу на певні моменти.
Про це пише Володимир Андрущенко, категорійний маркетинг-менеджер Corteva Agriscience у своїй статті в журналі The Ukrainian Farmer.
Тривалий сильний стрес (повітряна чи ґрунтова посуха, гельмінтоспоріоз тощо), який припадає напізні стадії наливу зерна, зазвичай викликає передчасну загибель рослин, формування менших за розміром качанів та передчасне утворення чорного шару.
Останні два чинники сприяють більш ранньому початку вологовіддачі в рослинах, які постраждали найбільше. Це обертається тим, що площі з пошкодженими посівами на момент збирання мають більш низьку вологість, ніжрослини, які менше піддавалися стресу.
Той факт, що рослини, які зазнали впливу несприятливих погодних умов, починають втрачати вологураніше, означає, що це відбувається у тепліший період вегетації.
Отже, темпи вологовіддачі в день є вищими, ніж у рослин, які уникнули несприятливих погодних умов і дозріли своєчасно. Швидкість вологовіддачі є нормальною натой період вегетації, коли вона відбувається.
Індивідуальні особливості гібридів, які визначають темпи віддачі вологи після настання фізіологічної стиглості та, зрештою, вологість зерна на момент збирання, є рушійною силою при підборі гібридів товаровиробниками. Всім потрібні гібриди з найвищим потенціалом урожайності (здатні сформувати максимальний валовий дохід) і високим рівнем вологовіддачі (спроможні забезпечити найнижчі витрати на сушку).
Нагадаємо, фахівець розповів про особливості вологовіддачі кукурудзи залежно від гібрида.