У холодну пору року в пташнику застосовують мінімальну вентиляцію
Для холодного періоду року в пташнику застосовують мінімальну вентиляцію. Воан забезпечує втягування достатнього обсягу повітря для видалення надлишків вологи та шкідливих газів та/чи під час вирощування маленької птиці, щоб уникнути її переохолодження.
Про це пише журнал «Наше птахівництво».
Зазвичай буває достатньо 2-6 витяжних вентиляторів діаметром 91 см, хоча у великих пташниках деякі компанії працюють тільки з обладнанням діаметром 122 см.
Ключ до ефективної мінімальної вентиляції ‒ це створення достатнього обсягу часткового вакууму, що дасть змогу зовнішньому повітрю надходити в пташник із достатньою швидкістю, однаковою в кожній припливній кватирці. За рівномірного розподілення припливних кватирок по периметру пташника потік повітря буде також рівномірним.
Не менш важливо, щоб зовнішнє повітря надходило з досить високою швидкістю, щоб досягати гребеня пташника, прогріваючись і опускаючись теплим на курчат, не охолоджуючи їх.
Мінімальна вентиляція має працювати від реле часу (таймер циклу) і забезпечувати якість повітря. Зазвичай використовують цикл від 3 до 5 хвилин. За погіршення якості повітря час роботи у циклі треба збільшити чи додати ще один вентилятор. Обидві дії збільшать обсяг повітря.
Мірою зростання птиці та/чи підвищення зовнішньої температури температурні датчики заміщають таймер, аби забезпечити адекватний рівень вентиляції. Однак у зимовий період можна працювати з мінімальною вентиляцією весь період вирощування.
У холодну пору року видалення надлишків вологи з пташника означає, що треба й надалі застосовувати мінімальну вентиляцію, навіть коли це не відповідає показникам термостата й коли це означає невелику втрату тепла пташника в процесі вентиляції.
Оптимальна відносна вологість у пташнику не повинна перевищувати 65% ‒ тоді підстилка буде сухою.
Як повідомлялося, у вітчизняних пташниках переважає система вентиляції з негативним тиском.