Новонароджене теля: спочатку зігріти, а потім ‒ у будиночок
Буквально через хвилину після народження теля слід забрати від матері. Практика показує, що під час контакту з коровою воно може заражатися хворобами ‒ мікрофлора дорослих тварин небезпечна для новонародженого.
Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.
Якщо мати агресивно реагує на відлучення теля, її слід подоїти апаратом або дати випити енергетик.
Теля треба обтерти соломою, видалити з носових шляхів слиз, можливо, провести легкі реанімаційні методики, якщо було затяжне отелення. В разі проблем із диханням у новонародженої тварини, треба добитися рефлексу чхання, подразнюючи соломинкою носові шляхи: за чхання розкриваються легені.
Після цього теля необхідно укрити й помістити під лампу на кілька годин, якщо температура повітря нижча за 15 °С. Воно повинно витрачати енергію на відновлення сил після народження, а не на обігрів.
Не рекомендується довго тримати теля в теплі, щоб не порушити температурний баланс і здатність адаптуватися до умов довкілля. За температури 0-10 °С достатньо 3-4 годин перебування під лампою.
Загальна рекомендація: теля не повинне труситися. Перетримувати також не потрібно: сухе теля не потребує додаткового тепла. Після того, як воно зігрілося під лампою, його слід помістити в будиночок чи клітку, захищену від вітру, де багато соломи, вище коліна ‒ телята люблять зариватися в неї, бо бояться протягів.