Агромаркет

Режим експортного забезпечення: митники розповіли про типові помилки у оформленні товарів

Режим експортного забезпечення: митники розповіли про типові помилки у оформленні товарів

Проаналізувавши випадки затримок та відмов у митному оформленні товарів, на які розповсюджується режим експортного забезпечення (товари РЕЗ), Державна митна служба України встановила деякі типові неузгодженості та помилки, які потребують термінового вирішення та на які потрібно звернути увагу всім учасникам експортного процесу.

Про це повідомляє пресслужба Державної митної служби України.

Так, для запобігання затримкам у митному оформленні товарів РЕЗ, щодо яких суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності вже звернулись за податковою накладною, до 14 грудня поточного року включно автоматизований контроль відповідності рівня деталізації коду товару згідно з УКТ ЗЕД у податковій накладній та митній декларації не здійснюватиметься. Відповідно, митними органами будуть прийняті митні декларації з кодом на рівні 10-ти знаків, якщо у податковій накладній код товарів наведено на рівні 4-х знаків. Починаючи з 15 грудня 2024 року буде здійснюватись автоматизований контроль обов’язкової відповідності кодів товарів у податковій накладній та у митній декларації на рівні 10 знаків згідно з УКТ ЗЕД.

Допускається невідповідність відомостей у податковій накладній та у митній декларації стосовно експортних товарів РЕЗ у частині їх кількості та вартості, але тільки у випадку, якщо у митній декларації числове значення таких даних не перевищує значень, зазначених у податковій накладній. З метою дотримання автоматизованого контролю співставлення даних митних декларацій та податкових накладних на експорт товарів РЕЗ на підставі форвардного контракту, декларантам необхідно в обов’язковому порядку першими двома знаками у другому підрозділі графи 37 «Процедура» митних декларацій зазначати літерний код особливостей переміщення товарів «DT».

Також у ДМС звернули увагу, що співставлення даних митних декларацій та податкових накладних або фітосанітарних сертифікатів, виданих з урахуванням положень пункту 1-5 розділу ІX «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про карантин рослин», здійснюється автоматизовано в рамках формато-логічного контролю митних декларацій. Нагадаємо, в Україні почав діяти режим експортного забезпечення.