Комбінація бетаїну і L-карнітину підтримує роботу печінки птиці
Один із способів збереження функції печінки в птиці ‒ додавання харчових добавок. Часто ‒ з питною водою, що неоціненним, коли споживання корму зменшене чи відсутнє або коли потрібна гнучкість і оперативність.
Про це пише журнал «Наше птахівництво».
Кормові добавки для комплексного підтримання печінки містять цільові гепатопротекторні інгредієнти, як-от бетаїн і L-карнітин. L-карнітин впливає на метаболізм ліпідів, а бетаїн ‒ відомий донор метильних груп і осмопротектор.
L-карнітин потрібен для енергетичного обміну шляхом транспортування довголанцюгових жирних кислот ‒ так званий карнітиновий човник ‒ до мітохондрій для окислення з метою виробництва енергії.
У птиці жири з раціону потрапляють безпосередньо у ворітну вену, яка спочатку проходить через печінку. Там гепатоцити можуть безпосередньо накопичувати тригліцериди, метаболізувати жирні кислоти для отримання енергії, синтезувати ліпопротеїни та фосфоліпіди чи зберігати жири в тканинах у вигляді жирових відкладень.
Отже, L-карнітин працює в печінці, щоб допомогти спрямувати жир на виробництво енергії замість накопичувати його. Загальний ефект ‒ це сприяння метаболізму ліпідів унаслідок збільшення поглинання жирних кислот і в підсумку ‒ зменшення накопичення жиру в тканинах і гепатоцитах.
Потужна комбінація бетаїну і L-карнітину може бути корисною для поліпшення метаболізму ліпідів і виробництва енергії, підтримуючи нормальну роботу печінки.
Як повідомлялося, в кормових добавках застосовують дві форми бетаїну: безводний бетаїн і гідрохлорид бетаїну.