Як підтримати ослаблені рослини озимих, – досвід
На озимині з появою двох-трьох листків стає зрозумілим, у якому стані перебуває рослина, чого їй бракує. Так, в осінній період, коли меншає світловий день, знижується температура, зменшується й накопичення поживних речовин, особливо, коли через запізнення із сівбою скорочується вегетаційний період. Відтак ослаблену рослину треба підтримати амінокислотами, вітамінами тощо.
Своїм досвідом у цьому питанні поділилися в ТОВ «Агросервіс груп», що на півдні Хмельниччини, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Для цього в господарстві застосовують біостимулятор рослин Регоплант на основі продуктів життєдіяльності грибів-мікроміцетів і біогенних мікроелементів.
«Усі процеси в рослині відбуваються за допомогою синтезу фітогормонів – ауксинів, цитокінінів, гіберелінів тощо, але не завжди в рослини є можливість своєчасно синтезувати необхідні гормони. Застосування біостимуляторів Регоплант, Стимпо протягом вегетації сприяє нормальному перебігу всіх фізіологічних фаз, у 1,5–2 рази підвищує обмін речовин. За цей період фіксується більше сонячної енергії, вуглецю, засвоєння поживних речовин, рослина нормально росте й розвивається,
– пояснює науковий консультант господарства, доктор біологічних наук Іван Кривенко.
За його словами, нерідко аграрії скаржаться на неефективність біопрепаратів. Проте здебільшого причиною цього є не якість препарату, а недосвідченість агронома. Так, дуже важливо дотримуватися у внесенні критичних фаз розвитку рослин, який може тривати від 3 до 8 днів.
Препарат слід вносити до початку настання фази, щоб його речовини влилися в обмін речовин, акумулювалися й запустили механізм перебігу цієї фази. Якщо препарат нанести, коли фаза вже наступила, його ефективність справді буде невеликою.
Нагадаємо, за словами Івана Кривенка, застосовуючи біопрепарати, слід розрізняти продукти на основі живих мікроорганізмів і їхніх метаболітів. Раніше повідомлялося, як в «Агросервіс груп» упроваджують відновлюване землеробство.