Агрономія

Зниження температури повітря не сприяє розвитку хлібної жужелиці

Зниження температури повітря не сприяє розвитку хлібної жужелиці

Повсюди зниження температурного фону несприятливо впливає на розвиток та шкідливість личинок хлібної жужелиці, які перебувають здебільшого в другому (45%) та третьому (55%) віках.

Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

Ними за чисельності 0,5-1 екз. на кв.м у Степу, подекуди Лісостепу заселено 2-12% площ озимих зернових колосових культур, здебільшого розміщених після стерньових попередників, та пошкоджено до 4% рослин.

Хлібна жужелиця –холодостійкий шкідник. Харчування личинок триває на озимих посівах до настання заморозків, припиняється за температури 0-5°С, причому живлення може тривати навіть під сніговим покривом.

За температури вище +5˚С –відбувається відновлення живлення личинок хлібного туруна. Триває неактивне живлення гусениць озимої совки ІІ покоління (V віку). В осередках чисельність шкідника становить 0,3-0,5 на забур’янених площах у Дніпропетровській, Херсонській областях до 3 екз. на кв.м.

Заселено до 9% обстежених площ, пошкоджено 0,5-1% рослин у слабкому ступені. У Вінницькій, Київській, Черкаській областях відмічається осередкова шкідливість личинок злакових мух, яких виявляли на 11% обстежених площ за середньої чисельності 0,8-2 екз. на кв. м. Фітофагами пошкоджено 0,2-2% рослин.

Нагадаємо, війна спричинила збільшення чисельності хлібних жуків.