Овочі-Ягоди-Сад

Нідерландський урожай томатів «повернувся до нормального»

Нідерландський урожай томатів «повернувся до нормального»

У Нідерландах повернулися до нормального стану у вирощуванні томатів, подолавши проблеми з вірусами та високими цінами на електроенергію. З відновленням досвічування цієї зими Нідерланди очікують виробити 180 тис. тонн томатів. З них 70% становитимуть китицеві томати, а решта 30% – черрі та інші дрібні томати.

Про це йдеться в огляді європейського ринку томатів від HortiDaily.

Бельгія також повідомляє про зимове вирощування, але не очікує зростання порівняно з минулим роком. 

Подібним чином Польща не очікує збільшення виробництва зимових томатів, зосереджуючись насамперед на рожевих плодах, ніші з обмеженою конкуренцією. Польські виробники сподіваються, що ринок стабілізується після сезону загострення конкуренції з боку турецьких рожевих томатів.

Очікується, що в Іспанії виробництво зимових томатів буде трохи нижчим, ніж минулого року, навіть до недавніх штормів. Незважаючи на зменшення площі, використання високоврожайних стійких сортів може зменшити втрати. Іспанія прогнозує трохи менше 1,3 млн тонн помідорів цієї зими. Проте все ще стурбовані зростанням витрат на виробництво, дефіцитом води, кліматичними проблемами та посиленням конкуренції з боку країн, що не входять до ЄС.

Франція та інші країни ЄС уважно стежать за конкуренцією з Марокко. Зростання витрат залишається проблемою для всіх. У Польщі витрати на робочу силу зросли на 21% через підвищення мінімальної заробітної плати, хоча витрати на енергію (-18%), вугілля (-17%) і CO2 (-9%) впали між 14 і 35 тижнями порівняно з минулим роком.

Європейська комісія публікує щомісячні огляди цін на помідори в Іспанії, Італії, Нідерландах і Франції, включаючи нові дані про роздрібні продажі. Аналіз споживання помідорів у Європі, проведений за допомогою штучного інтелекту, показує, що хоча за останнє десятиліття вирощування скоротилося на 700 тис. тонн, імпорт зріс лише на 400 тис. тонн.

Прикладом є Німеччина, де споживання томатів зросло на 10%, незважаючи на зростання населення на 2%. За останнє десятиліття ціни зросли на 65%, при цьому інфляція спричинила 30% зростання.

Читайте також: Польща – другий після Туреччини імпортер томатів і салатів в Україну