Які особливості боротьби зі шкідниками та хворобами пивоварного ячменю, – досвід
Зі шкідниками та хворобами пивоварного ячменю доводиться боротися впродовж усієї вегетації. Даються взнаки септоріози, бура та жовта іржа. Якщо з ними вчасно не боротись, то їх розвиток призводить до зниження врожайності. Проте найбільше потрібно звертати увагу на хвороби колоса, в першу чергу – на фузаріоз колоса, адже партії пивоварного ячменю, уражені фузаріозом, взагалі не приймають.
Таким досвідом поділився головний агроном господарства «Агрокрай» Василь Косюк в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.
За його словами, перед цвітінням або на самому його початку потрібно обробити посіви препаратами, що контролюють фузаріум.
Також щороку прогресують різні шкідники. Зокрема, хрестоцвіті блішки та попелиці дуже шкодять на ранніх фазах росту і розвитку культури. Тому в протруювання насіння обов’язково додають інсектицидний протравник.
У період дозрівання ячменю часто шкодять трипси, хлібні жуки. Препарати проти них потрібно вносити в період наливання зерна. А перед виходом колоса, коли є прапорцевий листок, досить часто шкодить п’явиця.
«У кожну обробку ми додаємо інсектицидні препарати, зареєстровані й дозволені до використання у Європейському Союзі. Найбільше використовуємо піретроїди – препарати контактної дії. У жодному разі не застосовуємо заборонені у ЄС препарати на основі фосфорорганічних сполук. Адже нашу продукцію, якщо ми кажемо про культуру-наступника після пивоварного ячменю, зокрема квасолю, розторопшу, мак олійний, можемо відправляти за кордон, і там обов’язково виявлять залишки цих сполук», – зазначив Василь Косюк.
Раніше повідомлялося, які особливості підживлення пивоварного ячменю та як працювати з кислотністю ґрунту за його вирощування.