Як забезпечити молозивом усіх поросят багатоплідних гніздах
Збереженість поросят залежить від кількості спожитого молозива в перші 24 години від народження. Щоб вижити й отримати імунітет від матері, вони мають спожити 200 мл і більше молозива, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Дуже важливу роль у цьому відіграє менеджмент під час опоросу, особливо коли йдеться про багатоплідні гнізда, де понад 15 поросят.
По-перше, сосків матері може бути менше, ніж поросят. Отже, щоб новонароджені рівномірно споживали молозиво, потрібно вдаватися до роздільного вигодовування в перші 12 годин їхнього життя. Гніздо треба розділити на дві групи (великі й дрібні поросята), а потім їх підпускати по черзі до вимені свиноматки з інтервалом 40-60 хвилин. Якщо цього не зробити, великі поросята відштовхуватимуть малих від вимені, і ті отримуватимуть менше молока.
По-друге, в разі затяжних опоросів (понад 5 годин) у народжених останніми поросят буде менше шансів отримати достатню кількість імуноглобулінів, адже відлік часу щодо молозива (12 годин) почався від появи на світ першого поросяти. У такому випадку треба стежити, щоб останні поросята могли спожити максимальну кількість молозива.
Додатково молозиво містить близько 1500 нг/мл епідермального фактору EGF, який пришвидшує ріст кишківника, насамперед завдяки вмісту гормонів. Це значно впливає на розвиток кишкового тракту та репродуктивної системи.
Як повідомлялося, «Масарівські Липки» поліпшують збережність поросят за допомогою замінника молока.