Агрономія

Як зменшити стрес у рослин під час посухи і зберегти врожайність, – досвід

Як зменшити стрес у рослин під час посухи і зберегти врожайність, – досвід

Групі компаній «Вітагро» попри всі кліматичні аномалії цього року вдалося вийти на свої планові показники урожайності ранніх сільгоспкультур: озимий ріпак – 3,75 т/га у заліку, озима пшениця – 7,8 т/га, ярий ячмінь – 6,5 т/га. Таких результатів вдалося досягти, зокрема, завдяки застосуванню біопрепарату на основі амінокислот і рослинних гормонів росту з витяжки морських водоростей.

Про це розповів головний агроном групи компаній Олег Білан в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

За його словами, спочатку препарат випробували на цукрових буряках і побачили позитивний ефект, тож нині застосовують його майже на всіх культурах. Завдяки цьому зменшили стрес у рослин під час посухи, що частково вплинуло й на врожайність.

Важливо, що витрати на препарат у результаті окупилися, адже, як розповів Олег Білан, цей продукт не дуже дорогий – приблизно 6–8 доларів на гектар залежно від норми внесення. До того ж у компанії закладали його застосування в технологічній карті, тож на собівартсть продукції це не вплинуло, адже працювали ним не додатково, а згідно з планом.

«Звісно, якби не травнева посуха, урожайність могла б бути й більшою. За народною мудрістю, у травні має випасти три дощі, щоб був добрий урожай ранніх культур. Утім, у нас дощ був 21 квітня, а наступний – аж на початку липня. Завдяки квітневим опадам посіви не відчували дефіциту вологи аж до середини травня. А вже після 15 травня й пізніше посуха вплинула на масу тисячі по всіх ранніх культурах. Та, зважаючи на погодні умови, урожайністю ми задоволені»,

– додав Олег Білан.

Нагадаємо, в компанії також поділилися досвідом застосування сидератів на бідних ґрунтах.