Овочі-Ягоди-Сад

Виробник спрогнозував подорожчання овочів

Виробник спрогнозував подорожчання овочів

Ціни на овочі в Україні продовжать зростати через дефіцит продукції внаслідок зменшення врожайності. Літня спека завдала сильного удару по сільгоспвиробникам овочевої продукції. Загалом по країні недоотриманий урожай уже перетнув позначку в 30%, розповів власник компанії «ПАЕК» Юрій Кормишкін.

Про це повідомляє пресслужба агрохолдингу.

Власник агрохолдингу додав, що зазнають негативних змін по врожайності і овочі літнього посіву, які були висаджені в липні 2024 року. Погодні умови в самий пік вегетації рослин були мало сприятливими для розкриття культурами в подальшому максимального потенціалу. 

«Овочів буде менше. Наразі ми спостерігаємо як збільшується ціна на капусту. Її вкрай мало. Ті агровиробники, які вирощували ранню капусту, через низьку вартість продукції, не змогли в повній мірі зібрати врожай та компенсувати витрати, а відповідно в подальшому і не посіяли середньопізні та пізні сорти капусти. Ті ж господарства, які все ж провели літній посів, наразі мають показники зниження врожайності через відсутність сприятливих кліматичних умов. Запасатися овочами краще зараз, поки овочі ще на полі, бо коли будуть в «коморі» ціна зросте в рази», – прокоментував Юрій Кормишкін.

У компанії зазначають, що в першу чергу на вартості так званого «борщового набору» відобразиться зростання накладних витрат. Овочі літнього посіву здебільшого закладаються в овочесховища, холодильники, що відповідно тягне за собою додаткові витрати на оренду складів для тих виробників які не мають власних потужностей зі зберігання плодоовочевої продукції. 

«Потягне за собою ріст цін і збільшення вартості електроенергії, яка наразі в середньому складає 8-10 грн за кВт/год з ПДВ. Зростуть витрати на ряд операцій зі збору врожаю, логістичні послуги за рахунок суттєвого підвищення вартості пального у зв’язку зі збільшенням акцизів на пальне. З 1 вересня ставки акцизного податку за 1000 літрів пального збільшено: бензин на 13,5%, дизпаливо на 27,3%.  Зросте вартість зберігання за рахунок використання генераторів на дизпаливі для забезпечення живленням овочесховищ та холодильників під час ГПВ чи аварійного відключення електроенергії», – сказав пан Кормишкін.

За словами аграрія, можливе збільшення податкового навантаження за рахунок підвищення ПДФО та військового збору, яке також потягне за собою зростання цін. Не є винятком і підвищення заробітної плати та забезпечення соціальних гарантій працівникам. 

«Рік дуже складний для агровиробників. Сподіватись на зниження ціни на овочеву продукцію поки марно. Такою є правда. Тому, у кого є можливість, я рекомендую запастись на зиму овочами зараз», – закликав Юрій Кормишкін.

Читайте також: Овочі стали лідерами подорожчання