Овочі-Ягоди-Сад

Погане запилення садів сталося через погоду та неправильне використання агрохімії

Погане запилення садів сталося через погоду та неправильне використання агрохімії

Природні комахи (джмелі, оси, дикі бджоли, мухи, тощо), що на 16-18% беруть участь у запиленні садів, неконтрольовано гинуть від використання у виробництві деяких сучасних видів гербіцидів та мінеральних добрив. Цей фактор а також аномальна погода навесні мали наслідком погане запилення комахами фруктових дерев. 

Про це йдеться в статті в журналі «Садівництво по-українськи» Любові Кошової, співробітниці лабораторії розведення і селекції українських степових бджіл ННЦ «Інститут бджільництва ім. П.І. Прокоповича».

По-перше, бджола загалом вийшла пізно, пояснив консультант компанії «Басф»  Володимир Воєводін.

«Раніше, коли квітування вже почалось, вулики були ще не нарощені молодняком, – зазначив він. – Зазвичай квіти запилюють молоді бджоли, які виходять навесні. Замість цього у період занадто раннього квітування вийшли лише старі комахи, які мають ще вигодовувати молодняк».

По-друге, у багатьох пасіках вимерла певна кількість бджіл – не пережили зиму. Це відбувається через те, що багато інсектицидів застосовують останній час у квітування, і бджола йде у зиму слаба.

«Коли бджоли приносять у вулик і годують нектаром з залишками токсичних інсектицидів, здоровими вони не будуть, – резюмував експерт. – Це ніхто не афішує, бо довести дуже важко».

Читайте також: Черешня на Одещині запилилася погано, слива – середнє, а персик – добре