Сливова плодожерка вимагає інтенсивних обробок з літа
Сезонний літ сливової плодожерки завершується здебільшого в кінці вересня, а за теплої осені може тривати до середини жовтня.
Такі дані досліджень Інституту садівництва НААН у журналі «Садівництво по-українськи» розглядає Ігор Шевчук, науковець інституту.
Середня кількість зловлених метеликів за звичайної та високої інтенсивності льоту в зимуючого покоління сягає 15,1 та 20,9 імаго за облік відповідно. У літнього покоління цей показник становить 7,8 та 10,5 імаго за облік.
«Перше захисне обприскування проти сливової плодожерки виконують після накопичення суми ефективних температур +200°C (початок відродження гусениць), – написав пан Шевчук. – За настання прохолодної (вночі) та вологої погоди, яка буває у червні, розвиток передімагінальних стадій плодожерки гальмується. Тому термін обробки змінюється і його коригують, беручи до уваги спостереження за станом погоди та динамікою льоту плодожерки».
Найдоцільніше обробіток виконати через 6 днів після відлову у пастку із феромонами сливової плодожерки понад 12 самців на тиждень та встановлення у вечірні години температури понад +15 °C. На середніх сортах через 14 або 21 день від цього терміну сливу проти плодожерки обприскують удруге. За настання теплої погоди у серпні для розвитку сливової плодожерки створюються оптимальні умови. Її чисельність та шкідливість зростають. Для обмеження щільності популяції шкідника на пізніх сортах виконують третю обробку.
Читайте також: Боротьбу з лускокрилими в садах коригують пастками