Як захистити соняшник за дефіциту вологи, – досвід
Низькі запаси вологи у ґрунті негативно впливають на формування продуктивності посівів соняшнику. За високих температур повітря і низької вологості спостерігається скорочення площі листків і ваги сухої наземної маси рослини.
Про свій досвід захисту соняшнику за дефіциту вологи розповів заступник головного агронома агрогрупи «Агрейн» Тарас Корнієнко.
«Погодні умови непередбачувані, тому за дефіциту вологи використовуємо гібриди соняшнику різних груп цвітіння, щоб обмежити вплив стресових умов на врожайність. Наприклад, для ґрунтів з малим запасом води використовуємо гібриди з раннім цвітінням, у яких більше шансів зацвісти до початку стресу, а для ґрунтів з достатнім запасом води – середньоранні та середньостиглі гібриди»,
– зазначає Тарас Корнієнко.
Адаптуючись до змін клімату, господарства агрогрупи почали використовувати в своєму виробництві нову технологію обробітку ґрунту, яка дозволяє зменшити вплив посушливих умов на сільгоспкультури.
«При застосуванні технології Strip-Till волога не тільки зберігається, а й накопичується в ґрунті, оскільки тала та дощова вода легко проникає в оброблені смуги. Рослинні рештки у міжряддях забезпечують утримання вологи, знижують негативні ефекти від водної та вітрової ерозій ґрунту, сприяють відновленню та накопиченню органічної речовини»,
– додає агроном.
Нагадаємо, «Агрейн» збільшує площі посівів озимого ріпаку.