Випадки АЧС почастішали: фізособам можуть відшкодувати збитки
З початку цього року в Україні зафіксовано 44 випадки африканської чуми свиней (АЧС), із яких чимало ‒ в домогосподарствах населення.
Про це повідомили в Держпродспоживслужбі.
Ця хвороба завдає значних економічних збитків свинарям. Адже згідно з Інструкцією з профілактики та боротьби з АЧС, усе свинопоголів’я господарства, ураженого вірусом, підлягає умертвінню.
Державою створено механізм відшкодування збитків від АЧС фізичним особам. Виплата вартості живих свиней, вилучених із епізоотичного вогнища й зони захисту в разі спалаху АЧС, здійснюється за рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України чи місцевих державних надзвичайних протиепізоотичних комісій на підставі заяви й акту вилучення сільськогосподарських тварин із метою їх знищення під час ліквідації особливо небезпечних (карантинних) хвороб.
Комісія чи місцеві державні надзвичайні протиепізоотичні комісії надсилають до територіального органу Держпродспоживслужби:
- рішення про відшкодування майнової шкоди (збитків);
- акти вилучення сільгосптварин;
- списки фізичних осіб для отримання компенсації;
- інформацію про середню ринкову вартість 1 кг закупівельної живої ваги тварин різних вікових і вагових груп, надану структурним підрозділом облдержадміністрації, що реалізує економічну політику.
Держпродспоживслужба перераховує визначену для відшкодування вартості вилучених тварин суму коштів до органу Казначейства для подальшої виплати фізособам.
Аналогічна схема застосовується і для відшкодування збитків від грипу птиці. В такому випадку враховується інформація про середню ринкову вартість однієї голови птиці різних видів.