Агрономія

Тонкощами вирощування пшениці вітчизняної й іноземної селекції поділилися в KSG Agro

Зважаючи на ризики кліматичної зони, в якій працює KSG Agro (Дніпропетровщина), пшеницю компанія вирощує переважно вітчизняної селекції, зокрема сорти Мудрість, Богдана (одеська селекція). Але є в компанії й французька та австрійська пшениця.

Таким досвідом поділився директор із виробництва департаменту рослинництва агрохолдингу KSG Agro Дмитро Ємельченко в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

«Торік іноземна селекція показала себе з найкращого боку – добре розкущилася, адже навесні було прохолодно, чимало вологи, тож пшениця заклала потужний колос. Урожай отримали під 6 т/га, одеська дала по 5-5,5 т/га»,

– зазначив Дмитро Ємельченко.

Восени сіють одеську пшеницю нормою 5 млн насінин/га, іноземну – 4 млн насінин/га, вносячи сульфоамофос у межах 70 кг/га. По мерзлоталому ґрунту диференційовано підживлюють КАС у середньому по 200 кг/га – залежно від стану посівів, попередника тощо. «Де бачимо потенціал, вносимо більше, і навпаки. Для захисту застосовуємо системний інсектицид – коли шкідники виходять із зимівлі в поля, фунгіцид, гербіцид флора сулам + гранстар», – додав фахівець.

Пшеницю в KSG Agro вирощують здебільшого фуражну – на корм тваринам. Однак цього року поставили завдання отримати продовольче зерно на випадок продажу, адже різниця в ціні 1000 грн/т на другий клас і четвертий – дуже приваблива.

За словами Дмитра Ємельченка, можна на 1 га отримувати від 2 тис. до 4 тис. гривень прибутку тільки за класність.

«Цього року ми дали достатньо основного азоту – по 100 кг/га в діючій речовині, минулого року вносили по 70-80 кг/га. Це вже основа, потім працюємо проти шкідників і хвороб, плюс проводимо обробки сульфатом магнію та карбамідом по прапорцевому листку і колосу для якості зерна – в результаті отримуємо більшу масу тисячі насінин, вищий уміст клейковини»,

– пояснив Дмитро Ємельченко.

Нагадаємо, KSG Agro підвищив ефективність удобрення ґрунту на 30-40%. Раніше в компанії назвали чотири головні чинники врожайності сільгоспкультур.