Тваринницькі ферми будують подалі від заболочених місць
У боротьбі з кровосисними комахами важливі профілактичні заходи, спрямовані на обмеження місць їх виплоду: меліорація заболочених земель, культурне освоєння пасовищ, будівництво гідротехнічних споруд, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Тому тваринницькі ферми, літні табори для великої рогатої худоби будують подалі від боліт, заболочених лісів і кущів. Тварин випасають у час, коли активність кровосисних комах найменша. У відкритих загонах, на пасовищах розпалюють багаття, що виділяють багато диму й відлякують кровосисних комах.
У водоймах знищують личинок гнусу. Для цього розпилюють інсектицидні препарати за допомогою наземних засобів механізації й авіації. Всі обробки водойм погоджують із місцевими органами, санепідемстанцією, сповіщають населення через засоби масової інформації. Водойми, що мають рибогосподарське значення, інсектицидами не обробляють.
У години активності гнусу худобу утримують під навісами чи в приміщеннях. Вікна й двері завішують антимоскітними сітками, мішковиною. Корів обприскують розчинами, емульсіями, аерозолями інсектицидних препаратів або наносять на шкіру у вигляді дустів, мазей.
Як повідомлялося, у пошуках тварин мокреці можуть долати до 400 км.