Вдала підщепа черешні дає найкращу прибутковість
При висаджування черешні за схемою 4х1,5 м найкращою підщепою є Гізела 6.
Таку думку в інтерв’ю журналу «Садівництво по-українськи» висловлює Віталій Крупа, головний агроном господарства «Енограй» (Херсонська область).
«На відстані 1,5 м ти можеш випустити гілки, які йдуть у міжряддя, і тримати нижній ярус 50 см, поки само дерево не виросте до 3 м, – пояснює він. – Тобто робимо своєрідну свічку, і по всій осі є плодові гілки з плодами гарної якості, які не гальмують розвиток інших гілок, не затіняють рослину».
Майже весь новий сад черешні у господарстві росте на Гізелі 6. Це середньоросла підщепа, на відміну від сильнорослої ВСЛ2, з якої перейшов «Енограй», швидше вступає у плодоношення – на третій рік, тобто садівники раніше отримують прибуток і сад раніше окупиться.
«Ми садимо з густотою 4х1,5 м – це 1666 дерев на гектарі, – розповідає Віталій Крупа. – Якщо зібрати з дерева по 10 кг крупної гарної черешні (27 мм і більше) – це вийде 16 т/га. Для порівняння: на сильнорослій підщепі, наприклад, ВСЛ2 чи Антипка, нехай, на формуванні «чаша» чи «іспанський кущ», при схемі 5х4 м, вийде лише 500 дерев на гектарі. Щоб получити ті ж 16 т/га, треба зібрати по 30 кг з дерева, чого досягти складно».
Читайте також: Суперщільні сади черешні поки що є експериментальними