Агрономія

Стан озимої пшениці відрізняється, залежно від строків сівби

Стан озимої пшениці відрізняється, залежно від строків сівби

За спостереженнями науковців ДУ Інститут зернових культур НААН (Дніпропетровська обл.) протягом останніх тижнів у рослин пшениці озимої відбувався інтенсивний лінійний ріст стебла і колоса.

Про це йдеться в аналітичній довідці НААН.

Станом на 15 травня рослини ранньостиглих сортів (Фортеця, Гейзер, Гурт, Коханка, Мудрість одеська, Марія, Херсонська безоста та ін.), які висівалися у ранні строки, перебувають на різних етапах фази «цвітіння». Натомість рослини середньопізних та пізньостиглих сортів та за сівби у пізні строки – ще перебувають у фазі «колосіння».

Пшениця ранніх та оптимальних строків сівби (15-25 вересня) по кращих і удобрених попередниках перебуває у доброму стані та має середню висоту (залежно від сорту) 75-80 см, кількість колосоносних пагонів (залежно від сорту) – в межах 1,5-2,5 шт./рослину, а колос налічує 16-18 колосків. 

Відставання у рості і розвитку рослин, яке спостерігалося на посівах пізніх строків сівби (5-15 жовтня) після стерньових попередників та соняшнику, особливо на бідних агрофонах, де пшениця озима отримувала недостатню кількість поживних речовин, зберігається.

На таких площах рослини мають висот 55-65 см та сформували у середньому по 1,0-1,5 колосоносних пагони, що налічують по 13-15 колосків. Такі посіви у задовільному стані.

Нагадаємо, передчасне пожовтіння листків нижнього ярусу виявили на пшениці озимій.