Агрономія

Система внесення добрив коригується залежно від типу ґрунту, – досвід «Агрейн»

Система внесення добрив коригується залежно від типу ґрунту, – досвід «Агрейн»

До кожного поля в ГК «Агрейн» розроблено індивідуальний підхід із врахуванням особливостей ґрунтів.

Про це повідомляє пресслужба групи компаній.

«Група компаній «Агрейн» має велику кількість підрозділів, які працюють у різних ґрунтово-кліматичних умовах. Відповідно, є різниця за типами ґрунту – від класичного чорнозему до суцільного піску. Наприклад, Житомирська область – це зона Полісся, тут маємо переважно строкаті ґрунти, які містять багато піску, глини й невелику кількість чорнозему. З цими ґрунтами дуже цікаво працювати, адже на одному полі за один прохід тип ґрунту може мінятися до 8-9 разів. А от на Чернігівщині здебільшого чорноземи із більш-менш достатнім умістом фосфору та калію», – зазначає заступник головного агронома агрогрупи Тарас Корнієнко.

Для правильного розрахунку норм і форм добрив агрономи агрогрупи проводять агрохімічний аналіз ґрунту. У цьому випадку важливі такі показники як кількість органічної речовини в ґрунті (гумус), глини, рухомі форми азоту, фосфору і калію, pH.

«Проте усі ці хитромудрі розрахунки з обсягами діючої речовини, котрі потрібно внести на те чи інше поле, під ту чи іншу культуру, не мають особливого сенсу через брак продуктивної вологи. Адже ступінь засвоєння елементів живлення в складі мінеральних добрив більш аніж на 90% залежить від вологи. Якщо впродовж вегетаційного періоду рослин випадатиме всього лише 30 мм продуктивних опадів, то жодні цифри внесення міндобрив не мають значення. Саме продуктивна волога визначає ефективність засвоєння добрив рослинами у ґрунті. І наше завдання спробувати знайти це оптимальне співвідношення серед фізичних обсягів діючої речовини та реальних запасів продуктивної вологи в ґрунті», – додає Тарас Корнієнко.

Раніше досвідом ефективного застосування дискової борони поділилися в «Агрейн».