Техніка

Американські дронороби занепокоєні китайськими конкурентами

Американські дронороби занепокоєні китайськими конкурентами

Американські компанії-виробники безпілотних літальних апаратів попереджають про передбачувані ризики безпеці, пов’язані зі зростанням залежності від китайських технологій, пише AgTechNavigator.

Зазначається, що близько 4-5 тис. дронів або «некерованих повітряних систем» (UAS) було імпортовано до США з Китаю для обприскування в сільському господарстві, оцінює компанія з виробництва дронів Guardian Ag. Цілих 99% безпілотників у США є китайськими, в основному виробництва DJI з XAG. За даними Guardian Ag, завдяки стратегічній політиці, цільовим інвестиціям і субсидіям Китай домінує у малих дронах, що вивело з бізнесу багато американських компаній.

Пентагон і Конгрес США стурбовані тим, наскільки відстають американські розробки щодо виробництва комерційних безпілотників. У грудні був підписаний Закон про американські безпілотні дрони, який забороняє федеральним агентствам і підрядникам використовувати китайські безпілотники. Міністерство оборони також запровадило програму закупівель під назвою Replicator, яка покликана стимулювати домашнє виробництво безпілотників. 

Наближається весняний сезон посіву, і фермери в США почали вносити добрива та обприскувати бур’яни, багато з них за допомогою дронів. Це викликало занепокоєння, що деякі фермери можуть випадково поділитися важливою інформацією про розташування та стан американських посівів з Китаєм, попереджає експерт із сільськогосподарських дронів Артур Еріксон, генеральний директор компанії Hylio, американського виробника дронів.

Еріксон закликає фермерів купувати дрони американського виробництва, розроблені спеціально для сільськогосподарських операторів, посилаючись на те, що їхні дані повністю захищені. У січні 2024 року Агентство з кібербезпеки та інфраструктури США та Федеральне бюро розслідувань також опублікували оновлену попереджувальну записку, у якій зазначалося, що «використання БПЛА китайського виробництва в критичних інфраструктурних операціях може призвести до розкриття конфіденційної інформації владі Китайської Народної Республіки (КНР)».

Читайте також: У США погодили застосування рою агродронів