В «Епіцентр Агро» створили математичну модель для прогнозування врожайності
Цього року в «Епіцентр Агро» зробили математичну модель, що дозволяє, – знаючи заплановану культуру, – спрогнозувати, яку врожайність на цьому полі залежно від його групи буде отримано.
Про це пише Павло Янін, керівник відділу агрохімічних досліджень компанії «Епіцентр Агро» у своїй статті в журналі The Ukrainian Farmer.
«Тобто, виходячи з багаторічних даних, – а вони є у нас за 5 років, – створено модель, що враховує всі розбіжності. Якщо наша економічна служба вважає, наприклад, що нам потрібно зібрати шість тонн озимої пшениці в певному масиві, то за правильного визначення продуктивності поля можна оцінити, на полях якої класності її буде посіяно, який урожай ми зберемо, та скорегувати систему живлення для культури», – зазначив Павло Янін.
Маючи математичну модель, фахівці компанії можуть спрогнозувати валовий збір, що матимуть з полів із конкретним потенціалом.
«Як це зазвичай буває? Посіяли на «хороших» полях кукурудзу, отримали добру врожайність – усі молодці, усі добре спрацювали! Посіяли на «поганих» полях пшеницю, вона не вродила – все списали на погані умови. Однак питання не в тому, що пшениця не вродила, а що потенціали полів не були враховані для отримання економічно ефективної врожайності. Для прикладу: якщо нам потрібно зібрати ті самі згадані вище шість тонн пшениці й ми засіяли визначені поля, то на деяких ми б недоотримали врожайність, десь отримали б більше, і різниця у врожайності становила б близько 6-7%. І систему живлення на ці 6-7% уже можна скорегувати», – пояснює фахівець.
Нагадаємо, «Епіцентр Агро» напрацював ефективну методику поділу полів на агровиробничі групи. Раніше повідомлялося, як визначають ефективність добрив в «Епіцентр Агро».