Агрономія

Названо особливості весняного підживлення озимих азотними добривами

Названо особливості весняного підживлення озимих азотними добривами

Для стимулювання швидкого відростання і формування повноцінної кількості продуктивних стебел озимих після зимівлі враховують запаси нітратного азоту ґрунту у весняний період, попередник, а також дату початку відновлення весняної вегетації озимих культур, і на основі отриманих даних визначають дозу азоту для проведення прикореневого підживлення рослин по таломерзлому ґрунті, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Ранньою весною насамперед потрібно підживити зріджені та недостатньо розвинені посіви. Слаборозвинені посіви озимої пшениці (інших озимих культур) потребуватимуть обов’язкового весняного підживлення азотними добривами, і, що дуже важливо, це підживлення має бути проведене якомога раніше.

Для стимулювання весняного кущення і розвитку кореневої системи слаборозвинених і пошкоджених пліснявою посівів доза азоту для підживлення перед відновленням вегетації має становити орієнтовно 50–60 кг/га за д. р. (за умови, якщо цю дозу не внесено перед входом у зиму), а на добре розвинених посівах – 20-30 кг/га д. р.

Нагадаємо, за оцінками вчених НААН, у слабкому та зрідженому стані буде не більше 10% посівів озимих.