Тваринництво

Де можна підтвердити діагноз на актинобацилярну плевропневмонію свиней

Де можна підтвердити діагноз на актинобацилярну плевропневмонію свиней

Збудник актинобацилярної плевропневмонії досить поширений серед свиногосподарств України. Приватні господарства досить часто приховують факти цієї хвороби й загибелі тварин від неї, тому офіційну статистику вести практично неможливо. Крім того, дуже багато випадків, коли в господарствах виникає кілька інфекцій, що утруднює діагностику.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Для остаточного підтвердження діагнозу на актинобацилярну плевропневмонію треба направити зразки до Центру сучасної діагностики в Київ, де можна встановити серотип збудника та його чутливість до протимікробних засобів.

Лікують хворобу такими антибіотиками, як-от цефтіоклін, цефтіокур ‒ внутрішньом’язово 1 мл/16 кг маси тіла протягом 3 діб; новий амокланід ‒ 0,2-0,5 г/10 кг маси тіла з 12-годинним інтервалом протягом 3-5 діб, за важких станів можна збільшити дозування вдвічі.

Важкохворих тварин вибраковують. Хворих і підозрюваних на захворювання ізолюють і обробляють антибактеріальними препаратами. Свиней, які одужали, відгодовують відокремленими групами та здають на забій. Для племінної справи тварин із таких господарств не використовують. У господарствах із нестабільною ситуацією щеплять усе поголів’я свиней.

Профілактують актинобацилярну плевропневмонію суворим дотриманням технології вирощування, утримання й годівлі свиней, своєчасною дезінфекцією приміщень.

Нагадаємо, інкубаційний період актинобацилярної плевропневмонії триває від кількох годин до однієї доби.