Світова торгівля зерном зросте завдяки експорту з України та попиту з боку Китаю
Глобальне споживання зернових у 2023/24 роках зараз прогнозується на рівні 2 823 мільйонів тонн, що на 1,1 відсотка більше, ніж у попередньому році, головним чином через збільшення використання кукурудзи та пшениці на корм худобі.
Про це йдеться у звіті Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).
Очікується, що глобальні запаси зернових збільшаться виключно за рахунок фуражного зерна, причому прогнозується, що глобальне співвідношення запасів зернових до споживання закінчиться наприкінці року на «комфортному» рівні в 31,1 відсотка, порівняно з 30,9 відсотка. Прогнозується, що світова торгівля зерновими зросте на 1,3 відсотка порівняно з попереднім роком завдяки покращенню прогнозів щодо експорту кукурудзи з України та більшому попиту з боку Китаю.
ФАО також оприлюднила свій попередній прогноз світового виробництва пшениці в 2024 році, прив’язавши його до 797 мільйонів тонн, що на 1,0 відсотка більше, ніж у 2023 році. Нижчі ціни на пшеницю спричинили зниження посівів озимої пшениці в Сполучених Штатах на 6 відсотків у порівнянні з минулим роком. Проте виробництво пшениці в Америці все ж може зрости завдяки хорошим перспективам врожайності.
Сприятливі погодні умови також підкріплюють очікування збільшення виробництва пшениці в 2024 році в рф, в Китаї, Індії та Пакистані.
Нагадаємо, світові ціни на продовольство знижуються сьомий місяць поспіль.