Овочі-Ягоди-Сад

Японський жук поширюється Європою

Японський жук поширюється Європою

Незважаючи на жорсткі заходи, дуже шкідливий японський жук поширюється в Європі. Нові заходи ЄС змушують країни створювати значні буферні зони та зони ліквідації у разі виявлення.

Про це повідомляє Groenten&Fruit.

Японський жук або японський хрущик(Popillia japonica) становить небезпеку для багатьох культур, таких як кукурудза, картопля, томати, спаржа, квасоля, яблука, вишні, виноград, різні види ягідних і декоративних рослин. Комаха виїдає хлорофіл між жилками листя.

Швейцарія не може знищити японського жука. Після появи у 2021 році жук поширився в інші частини країни, не зважаючи на суворі заходи. Також повідомлялося про знахідки в північно-західних частинах країни, тобто в напрямку Німеччини. Наразі це пов’язано з пересуванням вантажівок. У 2023 році в Швейцарії було офіційно зареєстровано два нових спалахи японського жука. Це призвело до створення буферних зон у кантоні Валай, поблизу кордону з Італією, і в Клотені, в кантоні Цюріх. 

Євросоюз восени 2023 року видав нові жорсткіші правила контролю для боротьби з японським жуком. Наприклад, у разі виявлення жука ЄС встановлює зону знищення шириною 1-3 кілометри. 

Платформа Groen Kennisnet називає швидкість, з якою розмножуються популяції японського жука, тривожною, а шкоду – величезною. У 2022 році жуків знайшли також у Німеччині. Вони були пов’язані з транспортуванням товарів із Північної Італії, також зараженої території. Також у Нідерландах у 2018 році в пастці для комах у Схіпголі було знайдено одного жука.

Нагадаємо, за повідомленням Держпродспоживслужби, японський жук відсутній в Україні, але можливість його проникнення в нашу країну разом з імпортними рослинними вантажами дуже висока. Також дуже висока ймовірність акліматизації японського жука (у випадку занесення) на всій території України.  

Дорослий жук має довжину від 7 до 10 мм, ширину від 4,4 до 6 мм. Самиці більші за самців. Жук овальний, помірно опуклий, яскраво-зелений з металевим блиском, середина надкрил мідно-коричнева. Надкрила вкривають усе черевце, збоку з-під яких з кожного боку по 5 пучків з білих волосків і два пучки таких самих волосків на пігідії.

Читайте також: Найефективніші проти дрозофіли сузукі є холод та моніторинг