Індичат щеплять від еймеріозу у перші 5 діб життя
Для профілактики еймеріозу індиків ефективною може бути імунізація молодняку. Частота її проведення залежить певним чином від способу утримання птиці та характеристик вакцини, пише журнал «Наше птахівництво».
Успіх вакцинації в застосуванні вакцин із живих атенуйованих ооцист залежить від віку птиці, способу введення та якості вакцини. Доведена специфічність імунітету за еймеріозу. Перехворівши на один вид еймерій, не створить імунітет проти інших.
Для специфічної профілактики в індиківництві застосовують вакцинацію живою атенуйованою вакциною, що містить еймерії E. meleagrimitus та E. adenoeides не менше як 0,9×105 ооцист у дозі. До вакцини додають сухе середовище, що утворює гель за розчинення у воді.
Індичат щеплять у перші 5 діб життя. До вакцинації їх не напувають 1-3 години. Птиця випиває вакцину в середньому за 1-2 години. Для успішної вакцинації потрібно за 48 годин об’єднати індичат із двох рингів, а ще за 48 годин відкрити всі ринги в пташнику ‒ так ооцист поширюватимуться з послідом.
Захисні антитіла утворюються на 7-14-ту добу після імунізації та забезпечують захист 4 місяці. Імунітет нестерильний: у птиці можливе виявлення в зіскобах кишківника до 40 тис. ооцист.
Після вакцинації 12 діб заборонено вводити індичатам до корму чи води препарати з вираженою кокцидіостатичною дією.
Обов’язковою умовою успішної боротьби з протозоозами в індиківництві є своєчасне та систематичне проведення комплексу дезінвазійних заходів: профілактичного, поточного чи фінального.