Гомоферментативні молочнокислі бактерії ефективні за силосування органічних польових кормів
Гомоферментативні молочнокислі бактерії доцільно використовувати в органічному землеробстві за силосування польових кормів (конюшина, трава люцерни, зерно-силос із листостеблової маси, зерно-силос із листостеблової маси з бобовими), а також лугових сумішей із високою часткою райграсу, фестулоліуму чи вівсяниці лучної.
Про це в своїй колонці на Аgrotimes пише Aндреас Тітце, науково-технічний співробітник Державного НДІ сільського господарства та рибальства землі Мекленбург-Передня Померанія (LFA), Німеччина.
«Найефективніше внесення силосних добавок у рідкій формі безпосередньо у приймальні пристрої або в потік кормоподрібнювача, – наголошує він. – Внесення в силос, ще і вручну, не дасть бажаного результату, бо молочнокислі бактерії нерухомі, отже, можуть діяти лише там, куди потрапляють».
Використання гомоферментативних молочнокислих бактерій із процесуальними витратами 1-2 євро/тонна силосу може бути виправданим і з економічної точки зору, якщо кормові властивості високоякісного основного корму будуть покращені чи принаймні збережені. Однак за допомогою молочнокислих бактерій неможливо підвищити цінність низькоякісного вихідного матеріалу, застерігає Андреас Тітце.
Як повідомлялося, вирощування кормових бобів поліпшить асортимент кормових культур.