Овочі-Ягоди-Сад

Чеські вчені протестували гібереліни на кісточкових

Чеські вчені протестували гібереліни на кісточкових

Методи хімічного проріджування в саду мають мінливу дієвість і нині мало надійні. Їх варто застосовувати лише тоді, коли це економічно обґрунтовано, і пам’ятати, що усе одно існує реальний ризик.

Такого висновку на основі тестувань різних препаратів на кісточкових доходить Людек Ланар, науковець Інституту садівництва у Головусах (Чехія) у своєму матеріалі для журналу «Садівництво по-українськи».

Важливими є не лише норми внесення препаратів, а й також застосовані концентрації розчину – тобто норма води, використаної під час внесення препарату.

«Складно знайти оптимум, але й за нижчої дієвості цих методів ідеться про суттєве зниження трудомісткості наступного ручного проріджування, – резюмував Ланар. – Дуже важливо тестувати деякі багатообіцяючі схеми проріджування у власних насадженнях та набувати досвіду, хай і ціною конкретного ризику. Завдяки цьому у наступні роки вдасться точніше визначити напрямок досліджень та оптимізувати регуляцію плодоношення для досягнення добрих економічних результатів».

Читайте також: Поєднання двох речовин збільшує навантаження квітами кісточкових