Тваринництво

Яка ВРХ у групі ризику щодо трихофітії

Яка ВРХ у групі ризику щодо трихофітії

Трихофітія – одна з найпоширеніших шкірних хвороб у великої рогатої худоби, збудником якої є дерматофітні гриби Trichophyton verrucosum із великою адаптивністю до зовнішніх умов. Так, за відповідних умов ці гриби здатні виживати на рослинних субстратах (соломі, сіні тощо) до 6-8 років.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Джерелом зараження можуть бути і щітки-чухалки: якщо обламані волоски зі спорами грибів уражених корів потрапляють у підстилку. Скупчення тварин, загазованість корівника, брудна глибока підстилка тощо теж сприяють розвитку цих грибів.

Підвищена вологість повітря, погана вентиляція, брак сонячного світла, дрібні травми худоби, неправильне харчування та стреси посилюють ризики розмноження Trichophyton verrucosum.

Трихофітія поширюється переважно через прямий контакт між коровами, причому клінічно заражені тварини є найбільшим джерелом. Зараження в масштабах поголів’я найчастіше трапляється в господарствах, де циркулюють віруси з імуносупресивним впливом на тварин (BVD-MD, IBR) у регіонах із помірним кліматом восени чи навесні.

Останнім часом у зоні ризику опинилися телиці віком 14-28 місяців і нетелі голштинської породи на високопродуктивних молочних фермах.

Як повідомлялося, агрофірма «Соняшник» вакцинує телят від трихофітії на 30-й день життя.