Тваринництво

Управління органічними відходами на фермі треба прораховувати заздалегідь

Поводження з органічними відходами на свинофермі треба розглядати як комплекс пов’язаних технологій і обладнання. Є сенс звернути увагу на обладнання для перероблення гною, вироблене в Україні, адже з наступного року сільгосптоваровиробники держава компенсуватиме за його придбання 25% вартості.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Надважливою складовою в роботі з органічними добривами є зважене й детальне планування всіх етапів, наголосив Ян Бондаренко, керівник відділу продажів та оренди техніки для управління органічними відходами компанії «А.ТОМ».

«Маємо розуміти, що свині – це не тільки сало чи м’ясо. Їх також треба розглядати як джерело органічного добрива – гноївки, що нині має підвищену цінність, – зазначив він. – Тепер ми дивимося на відходи з погляду використання їх як добрив, а не лише утилізації».

Починають із планування системи гноєвидалення з приміщень, вибору типу гноєсховищ – так званих лагун для накопичування та зберігання рідких органічних відходів. Потрібно прорахувати загальну кількість лагун та їхній об’єм, тип гноєсховища й матеріал, конфігурацію, глибину й висоту подачі, довжину відкосів, ухил дна, технологічні під’їзди й майданчики, технологічні вікна, розташування точки відбору, тип змішування та розміщення мішалок, тип викачування й розміщення насосів тощо. Все це впливатиме на подальший вибір техніки це обладнання для ефективного управління відходами.

Як показує практика, помилка багатьох сільгоспвиробників у тому, що вони часто починають вирішувати питання утилізації гною вже в процесі експлуатації ферм, зауважив Ян Бондаренко.

«До процесів управління органічними відходами має бути повноцінна увага, а не за залишковим принципом. Це процес, якому варто приділити увагу заздалегідь та все прорахувати», – підкреслив він.

Раніше ми писали про найкращі сезони для внесення свинячого гною.