Тваринництво

Індиченята як жодна інша птиця вимогливі до умов годівлі

Молодняк індиків вирізняється серед інших видів птиці вимогливістю до умов годівлі. Це пов’язано з особливостями їхньої травної системи: у добових індиченят довжина кишківника на одиницю живої маси більша, ніж у дорослої птиці, а тому корм у ньому затримується довше.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

За тривалого перебування в травному каналі недоброякісного корму розвивається шкідлива мікрофлора, закорковується кишківник і виникають отруєння, що може бути причиною загибелі пташенят у перші дні вирощування.

Корми з високим умістом клітковини не придатні для індичат у перші 2–4 тижні, оскільки закорковують травний канал.

Сучасні технології вирощування індиків передбачають такі періоди у нормах годівлі (у тижнях): 1-4, 5-13, 14-17, 18-23 (для м’ясних) і 18-30 (для ремонтних). Залежно від віку молодняку змінюється й структура раціонів.

Загалом раціони для індиченят-бройлерів складаються з тих самих компонентів, що й для курчат-бройлерів. Однак для інтенсивного росту їм необхідно більше білкових і вітамінних компонентів. На зернові корми в раціонах індиченят, залежно від віку, припадає 50% і більше, на білкові корми тваринного походження – до 25-30%.

У раціони індиченят можна включати близько 10% рибного та 5-8% м’ясо-кісткового борошна, 3-5% сухого знежиреного молока; з рослинних білкових кормів – до 40% одного-двох видів макухи або шроту (ліпше соєвого), 10-15% горохового або тостованого соєвого борошна та 3-7% гідролізованих дріжджів. За 2–3 тижні до забою вміст рибного борошна в комбікормах знижують до 5% чи взагалі виключають.

Для високого рівня енергії в комбікормах слід вводити з 4-тижневого віку 2-5% стабілізованого кормового жиру – це підвищує якість тушок. Також ефективно додавати в корм до 5% якісного трав’яного борошна.

За потреби комбікорми збагачують вітамінними й мінеральними елементами. Мінеральні добавки (черепашку, крейду, трикальційфосфат, сіль кухонну) згодовують у складі кормосумішей у загальній кількості 3,5-4,5%.

Пташенятам доцільно згодовувати гравій кварцевий або гранітно-кремнієвого типу, який не має бути замінником інших мінеральних добавок. Упродовж першого тижня життя гравій дають по 400-500 г на 100 голів, із другого тижня – до 800 г, із 8-го по 13-й – 1,5 кг, надалі – 1,8-2 кг щотижня.

Розмір часток гравію для птиці віком до 3-х тижнів не має перевищувати 1-1,3 мм, від 3 до 7 тижнів – 1,5 мм, від 8 до 13 – 2-6 мм, надалі – до 8 мм.

За використання для індиченят до 30-добового віку ячмінної чи пшеничної дерті від неї необхідно відсівати плівки.

Як повідомлялося, у Німеччині переважно саджають молодняк індиків, а не індичок.