Українські цукрові заводі для роботи за європейськими стандартами потребують модернізації, - думка
У цьому році були прийняті нові стандарти (ДСТУ) щодо якості цукру. Але говорити про готовність українських цукрових заводів за європейськими стандартами доволі складно, адже потрібні інвестиції у модернізацію підприємств.
Про це в інтерв’ю The Ukrainian Farmer розповів в. о. голови правління Національної асоціації цукровиків України («Укрцукор») Назар Михайловин.
З його словами, більшість цукрових заводів наразі не можуть собі дозволити закупити нові лінії й переорієнтуватися на інші, більш екологічні види палива, які б не шкодили навколишньому середовищу.
В. о. голови правління «Укрцукру» нагадав, що на даний момент газ є більш-менш екологічним видом палива. В ідеалі заводам потрібно відмовитися від мазуту. Та й ті, хто працює на пелетах чи жомі, потребують очисних споруд. Наразі власники заводів, які наважуються на модернізацію, залучають на це кредитні кошти.
«Починаючи з 2018-21 років ми просили уряд запровадити державну підтримку на кшталт допомоги на вирощування цукрового буряку на гектар, дотації на експорт, скасування мита на імпорт обладнання, будівництво біогазових заводів тощо – адже цукрові заводи можуть виробляти біогаз шляхом спалювання жому й подальшого продажу палива по «зеленій лінії» населенню. Проте держпідтримки ми так і не отримали.
А ураховуючи те, що в Україні продовжуються активні бойові дії, про залучення фінансування казати зарано», – зауважив Назар Михайловин.
Нагадаємо, середня собівартість вирощування цукрового буряку становить 2 тис. долл./га. Також ми писали, що 30-40% цукрових заводів використовують альтернативні джерела палива. Крім того, в ЄС зацікавлені в купівлі українського цукру.