Як скоригували систему підживлення в господарстві «Чернігівеліткартопля»
Цього року завдяки зниженню вартості добрив господарству «Чернігівеліткартопля» вдалося закупити їх більше. Зокрема, на посіви кукурудзи цього року внесли повну норму добрив.
Про це розповів директор ПрАТ НВО «Чернігівеліткартопля» Ігор Шкурко в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.
«Раніше вносили КАС за допомогою системи Y-DROP, і це давало відчутний ефект, але цього року придбати КАС не було можливості, тому вносили карбамід, сульфат амонію, аміачну селітру та комплексні добрива, зокрема і калій. Як показали аналізи ґрунту, у нас є надлишок фосфору, а калію – дефіцит, тому в рядок ми вносили німецьке добриво Корн-Калій К, яке має високий відсоток засвоєння», – зазначив аграрій.
Щодо решти культур, то, за його словами, на довоєнний рівень підживлення ще не вийшли. Але, наприклад, озимий ріпак під урожай-2024 планують вирощувати вже з повним дотриманням технології.
«Сіяли ми його з одночасним унесенням стартових добрив Яра Міла повною нормою. Крім того, посіяли його вчасно, обробили від хвороб і шкідників, а також унесли регулятори росту. Все це дуже вплинуло на результат, тож нині маємо дружні сходи. Використовуємо як органічне добриво також послід тварин із нашої ферми, але це дає змогу підживити всього 100 га. Переважно це поля з кукурудзою, яка добре реагує на таке підживлення. Крім посліду більше нічого на ці площі не вносимо і маємо добрий результат. Також збагачуємо ґрунти поживними елементами завдяки роботі з пожнивними рештками – стерню лущимо відразу за проходом комбайна», – додав Ігор Шкурко.
Раніше повідомлялося, як «Чернігівеліткартопля» досягає високих показників якості зерна та як у господарстві формують ефективну систему захисту рослин.