Агрономія

Як формують ефективну систему захисту рослин у господарстві «Чернігівеліткартопля»

Як формують ефективну систему захисту рослин у господарстві «Чернігівеліткартопля»

У сільгосппідприємстві «Чернігівеліткартопля» для захисту сільгоспкультур застосовують і оригінальні ЗЗР, і генерики, залежно від культури та типу препарату.

Про це розповів директор ПрАТ НВО «Чернігівеліткартопля» Ігор Шкурко в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

Наприклад, що стосується кукурудзи, соняшнику й ріпаку – це переважно оригінальні препарати. Також обов’язково оригінальними мають бути фунгіциди, вважає аграрій.

За його словами, оскільки господарство працює в зоні достатнього зволоження, захист від хвороб має бути дуже якісним. А ось гербіциди й інсектициди часто використовують генеричні.

«Загалом, я вважаю, для ефективного господарювання важливо досконало знати кожне поле, його особливості, що й коли на ньому росло, який був урожай і які проблеми, прогнозувати розвиток хвороб, шкідників і працювати на випередження. Якщо ти, наприклад, вирощуєш озимий ріпак, у тебе завжди має бути запас інсектицидів від найпоширеніших шкідників. Бо навіть якщо все зробиш правильно і підживиш достатньо, за кілька днів усі рослини може з’їсти той чи інший фітофаг, якщо вчасно не зреагувати», – пояснив Ігор Шкурко.

Нагадаємо, у господарстві вирощують широкий спектр культур, що допомагає втримати рентабельність.