Які недоліки контролю процесу сушіння зерна за показником температури
Рівень автоматизації впливає як на продуктивність роботи сушарки, так і на паливну економічність.
Про це йдеться у матеріалі журналу The Ukrainian Farmer.
За його словами, автоматика більшості виробників орієнтується на температуру повітря холодної зони шахти. Відомо, що після відбору вологи температура має становити близько +47 °С. Якщо температура вища, це означає, що зерно пересушується, якщо нижча — зерно виходить із сушарки недосушеним.
«Система керування постійно відстежує температуру вихідного повітря і в разі відхилень від еталонного значення (+47 °С) корегує швидкість вивантаження. Але ця система має високу інертність, бо по всій шахті датчики не встановиш — вони досить дорогі. Тому корегування режимів роботи зазвичай відбуваються не моментально, а із запізненням, і похибка вологості зерна на виході може становити до 3%», – зауважив директор «ТОРНУМ Україна» Олександр Холод.
Він радить, щоб уникнути таких коливань, слід завантажувати в сушарку зерно однакової вологості.
«Якщо вологість зерна суттєво коливається, режим роботи змінюється, але, враховуючи інертність, не завжди це відбувається вдало. Нерідко трапляється так, що вхідна вологість змінюється досить часто, і зерно, що треба сушити інтенсивніше, сушиться, навпаки, ще менше. У такому разі оператор вимикає автоматику й працює в ручному режимі», – підсумував Олександр Холод.
Нагадаємо, обираючи сушарку, слід дізнатись у виробника її продуктивність за різних температур.