Техніка

Українські виробники пропонують сільгосптехніку за доступнішою ціною, - досвід

Українські виробники пропонують сільгосптехніку за доступнішою ціною, - досвід

Беручи до уваги обмежені можливості українських аграріїв щодо внесення міндобрив та ЗЗР, істотно зростає роль якості виконання польових операцій. Це безпосередньо стосується всіх видів обробітку ґрунту. Все потрібно робити вчасно та якісно, максимально сприяючи збереженню вологи й родючості ґрунту.

Про це йдеться у матеріалі журналу The Ukrainian Farmer.

Поряд із тим на ринку існує усталена думка, що для цього потрібно купувати тільки дорогі агрегати відомих світових брендів. Звісно ж, добре було б їх мати всім фермерам на господарстві, але далеко не всім по кишені дискові борони чи культиватори за кілька десятків тисяч євро.

До того ж провідні українські виробники пропонують сьогодні нічим не гіршу техніку, яка водночас є значно доступнішою за ціною. Про це свідчить досвід керівника ФГ «Назарівське» Юрія Назаренка з Лубенського району Полтавщини.

Протягом останніх років Назаренко одну за одною придбав низку моделей техніки відомої вітчизняної компанії Agrokalina: дискатор, компактор, глибокорозпушувач, котки, мотику. І не збирається зупинятися на досягнутому, бо отримує відмінні агротехнічні й економічні результати.

«В обробітку у нас кілька сотень гектарів, на яких ми вирощуємо ранні зернові, кукурудзу, соняшник, сою, тобто основні культури для нашого регіону. У нас дуже нестабільна ситуація з вологою. Скажімо, цієї весни за два місяці не випало жодної краплини. До того ж ви самі знаєте, які нині проблеми з продажем вирощеного врожаю та подорожчанням міндобрив. Тому доводиться шукати оптимальні рішення», — розповідає аграрій.

Так, наприклад, два роки тому в господарстві з’явився новий агрегат компанії Agrokalina — дискатор DEFT із 5-метровою робочою шириною. Керівник ФГ «Назарівське» не вагався щодо вибору моделі й виробника, адже встиг переконатися у професійному підході працівників Agrokalina до справи.

«Знаєте, від виробника залежить дуже багато. Для прикладу, свого часу я придбав сівалку у відомого вітчизняного заводу, і вона виявилася бракованою. Скільки я від’їздив разом із нею на завод, намагалися щось покращити — нічого гаразд не вийшло, і мені ніхто не компенсував витрат. Натомість я перебуваю в прямому контакті з інженерами «Агрокалини». Їм цікаво, як працює цей дискатор, які покращення, можливо, потрібно впровадити, і ми це спільно робимо. Це дуже совісний підхід у всьому, починаючи від придбання агрегата й закінчуючи сервісним обслуговуванням», — зазначає Юрій Назаренко.

Нагадаємо, раніше також повідомлялося, що дискатор DEFT має оптимальне співвідношення «ціна – якість».