Як визначити ефективність бутирату
Більшість кормових добавок містять бутират натрію. Значно ефективніше використання бутирату натрію, захищеного ліпідною оболонкою. Добавки ж на основі «чистого» бутирату – застаріле рішення, оскільки велика частка бутирату з них дисоціює одразу після потрапляння в шлунок і не надходить до кишківника.
Про це пише журнал «Наше птахівництво».
Як свідчить практика, для ефективного зв’язування 1 кг бутирату потрібно близько 2 кг жиру, оскільки часто для кращого захисту він покривається не одним, а двома шарами жиру.
Припустимо, виробник зазначив, що в складі продукту міститься 70% бутирату. Це означає, що решта 30% – жири. Нескладно підрахувати, що кількості цього жиру вистачить лише для того, щоб захистити 15% бутирату із заявлених 70%. Тобто 55% основної діючої речовини буде дисоційовано в шлунку і не надійде до кишківника. А 15% захищеного бутирату явно недостатньо, щоб досягти відділів товстого кишківника.
Принципово іншою є ситуація з використанням бутирату, захищеного буферними солями. Сьогодні ефективно застосовується технологія, за якої буферні солі можуть захистити до 54% масляної кислоти, причому вся масляна кислота здатна пройти шлунок у недисоційованому вигляді.
Технологія захисту бутирату за допомогою буферних солей – найефективніша і навіть дозволяє застосовувати такі кормові рішення, як альтернативу антибіотикам через потужну антибактеріальну дію і здатність розвивати імунну систему.
Проведені досліди зафіксували істотне збільшення приростів, поліпшення конверсії корму, підвищення збереженості молодняку завдяки вживанню птицею бутирату, захищеного буферними солями. Але для отримання таких результатів дисоціація масляної кислоти має відбуватися саме в кишківнику.