Агрономія

На Тернопільщині в посівах ріпаку виявили ознаки чорної ніжки

На 0,5-2% рослин культури мали альтернаріоз, пероноспороз, кореневі гнилі. У господарствах Тернопільської області на 0,4-1% рослин виявляли ознаки чорної ніжки.

Про це йдеться у щотижневому звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

Крім того, повсюди в посівах озимого ріпаку триває розвиток та живлення хрестоцвітих блішок, які за чисельності 0,5-3 екз. на кв.м пошкодили 2-8% рослин у слабкому та середньому ступенях.

Триває відродження несправжніх гусениць ріпакового пильщика, які пошкоджують листя молодих рослин. За щільності 0,3-1,1, вогнищами до 6 екз. на кв.м ними пошкоджено 2-10% рослин.

Подекуди відмічається поодиноке заселення крайових смуг полів ріпаковим листкоїдом, капустяною попелицею, міллю, біланами та совками. У господарствах Миколаївської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської областей білокрилкою заселено 2-18% рослин.

Рекомендовано захищати посіви від фітофагів (за перевищення ЕПШ) дозволеними до використання інсектицидами. За появи ознак хвороби використовують фунгіциди. Розпушування міжрядь обмежить розвиток чорної ніжки та покращить фізіологічний стан посівів. Також запобігти появі чорної ніжки допомагають дотримання сівозміни, руйнування грунтової кірки, оптимальні строки сівби.

Раніше повідіомлялося про ефективний захист посівів озимого ріпаку.