Фомоз соняшнику подекуди уразив до 20% рослин
У посівах соняшнику, переважно на листках середнього, подекуди верхнього ярусів прояв мали хвороби. Фомоз, який залишається однією з найпоширеніших хвороб соняшнику, уразив 3-10, подекуди до 20% рослин (Вінницька, Волинська, Київська, Кіровоградська, Рівненська, Харківська, Чернігівська обл.).
Про це йдеться у щотижневому звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.
Пероноспороз, септоріоз, іржа, альтернаріоз, аскохітоз уразили 2-16, осередково до 22% рослин. Гнилі (біла та сіра) відмічали на 1-9% рослин та 1-2% кошиків. У господарствах Кіровоградської та Рівненської областей 4-10, макс. 14% рослин хворіє на фомопсис.
Подекуди у посівах культури живляться попелиці, клопи, трипси, шкідники стебел – соняшникові шипоноска, вусач, подекуди шкодять гусениці бавовникової совки та лучного метелика.
Переважно на непанцерних сортах соняшнику відмічається шкідливість соняшникової вогнівки, якою пошкоджено 2-13% рослин у чисельності 1-4 екз.на рослину (Запорізька, Кіровоградська обл.).
Шкодочинність фітофагів зменшується через засихання листків і дозрівання культури. За високої вологозабезпеченості (ГТК>1,5) і вологості насіння соняшнику 25-30% проводять десикацію посівів дозволеними до використання десикантами з обов’язковим дотриманням регламентів та санітарних вимог.
Раніше повідомлялося, як покращити захист соняшнику від шкідників та як оптимізувати фунгіцидний захист соняшнику.