Агрономія

Як оптимізувати фунгіцидний захист соняшнику, – досвід

Фунгіцидний захист соняшнику найкраще оптимізувати баковою сумішшю Карбендазиму та Манкоцебу, а для більшої ефективності можна додати флутріафол.

У цьому на власному досвіді переконалися в господарстві «Володимирівське» на Кіровоградщині, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Але, за словами співвласника ТОВ «Володимирівське» Анатолія Григорчука, роль фунгіцидного захисту на цій культурі дещо перебільшено, що суперечить комерційним пропозиціям на ринку.

«Найшкідливішою хворобою соняшнику є фомопсис, який чомусь погано ідентифікують спеціалісти. Фомопсис на полі у нашій зоні спостерігається кожного року. До того ж надзвичайно рідко за захворювання спостерігається вилягання посіву, що є помилковим маркером хвороби у більшості фахівців. Однак навіть несуттєве ураження стебла знижує урожай», – зазначив Анатолій Григорчук.

Він наголосив, що одним із методів боротьби з цією хворобою є відносно пізніші терміни сівби соняшнику. В середньому атаки фомопсису спостерігаються у першій декаді липня. Тому потрібно посіяти у строки, коли соняшник у цей час – у вегетативному періоді розвитку і зацвів після 20 липня.

«Одним із надійних методів захисту від хвороб є рання десикація, яку ми проводимо за вологості насіння 28–30%. На жаль, не всі знають, що після настання фізіологічної стиглості насіння (у соняшнику це 35% вологості), десикація не зменшує врожайність», – підсумував фахівець.

Нагадаємо, раніше Анатолій Григорчук назвав п’ять чинників підвищення біологічної активності ґрунту.