Вологість силосу має значення
Вологість біологічної маси враховують при визначенні доз унесення та технологічних операцій підготовки кормів до силосування. За вологості силосованих кормів понад 75-80% зайві й невиправдані втрати поживних речовин неминучі, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Це пов’язано не лише з посиленим виділенням гігроскопічної вологи й рослинних соків силосованої маси, а й із високим ступенем їхньої доступності, що нерідко провокує небажану мікрофлору до інтенсивного метаболізму.
За вмісту сухих речовин понад 65-70% маси корму інтенсивність бажаних біологічних процесів практично згасає. Це змушує вживати додаткових заходів стимулювання зброджування.
Недостатність же вологи й водорозчинних вуглеводів є частою причиною маслянокислого бродіння.
Довжина різки стеблової маси також коливається залежно від вологості корму та фази його вегетації: чим вища вологість, тим більша довжина різки. Це пов’язано з тим, що доступність поживних речовин кормової маси для процесів зброджування прямо пропорційна до її вологості. З підвищенням умісту сухих речовин доступність поживних компонентів і їхній набір суттєво зменшуються, що вимагає розширення потенційного субстрату для мікрофлори для підвищення доступності його інгредієнтів.
Культури заквасок комбінують також залежно від вологості кормової маси. Для силосування кормів із надлишковою сухою речовиною перевагу надають комбінованим культурам, де превалюють пропіоновокислі бактерії. А для надмірно вологих кормів, навпаки, молочнокислим мікроорганізмам.
У посушливі роки, незалежно від вологості та фази вегетації силосованих кормів, преференцію бажано надавати пропіоновокислим культурам.
Раніше ми писали, як отримати силос відмінної якості.